Interesujesz się modą? Dbasz o swój wygląd? Zwracasz uwagę na szczegóły ten artykuł jest dla Ciebie.

Kontrowersje wokół skarpetki

Niesforna część garderoby jaką jest niewątpliwe skarpetka budziła wiele emocji, gdy na przykład ktoś zdecydował się na kontrastujące połączenie jakim jest biała skarpeta do ciemnego obuwia. W latach dziewięćdziesiątych był to prawdziwy hit i kit jednocześnie.  Do dzisiejszego dnia takie zestawienie kolorystyczne budzi wiele kontrowersji, chociaż niektórzy lubią zwracać na siebie uwagę i specjalnie wykorzystują do tego niepozorne skarpetki.

Wzór i kolor

Obecnie nawet do eleganckiego garnituru z przykrótkimi nogawkami często obserwujemy mocny akcent w postaci jaskrawej skarpetki w zabawne wzory na przykład: małe małpki,m wzór bananowy, samochodziki czy kolorowe romby. Skarpetki wyszły z cienia i wysunęły się na pierwszy plan. Taki wybór z pewnością gwarantuje focus na kostkę, przeważnie takie odważne połączenia obserwujemy u mężczyzn szczupłych, którzy mogą sobie pozwolić na wyeksponowanie tej części ciała.

Skarpetka specjalistyczna

Biegaczy z pewnością zainteresują skarpety kompresyjne, które zmieniają krążenie w żyłach co znacznie przekłada się na jakość treningu. Takie skarpety wyglądają trochę jak podkolanówki zupełnie jak u piłkarzy, są dłuższe od zwykłych skarpet i nosi się je nawet pod kolanem. Warto wypróbować taką parę przy kolejnej przebieżce, kto wie może takie proste rozwiązanie jak nowe skarpety pozwolą nam pobić życiowy rekord lub przebiec maraton? Do odważnych świat należy.

Skarpetki nie do pary

Z pewnością każdy miał taki przypadek, gdy wyszedł z domu w dwóch różnych skarpetkach. Skarpetki najczęściej są rozdzielone na etapie prania, potem gubią się bezpowrotnie. Rozwiązanie tego problemu jest dosyć proste, warto kupować skarpetki zawsze w tym samym kolorze na przykład klasyczna czerń lub biel. Zniknie problem par nie do pary, zaoszczędzimy też dużo czasu rano na bezsensowne poszukiwania. Proste rozwiązania sprawdzają się zawsze, zwłaszcza w zimowy poranek o szóstej rano, kiedy musimy przed pracą skoczyć jeszcze na szybkie zakupy lub wyprowadzić psa na spacer.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *