Masz dosyć ubrań kupowanych na chwilę po to aby najpóźniej za pół roku wylądowały w śmietniku lub w najlepszym wypadku na dnie szafy?  

Przemyślane zakupy

Rozwiązanie tego problemu jest bliżej niż myślisz, a mianowicie już na etapie sklepowej półki. Poniżej poznasz kilka zasad, które pomogą Ci robić bardziej przemyślne zakupy. Bierzesz daną rzecz i już teraz masz wątpliwości? Odłóż ją lepiej od razu zanim zaczniesz oszukiwać się, że z pewnością do czegoś ją dopasujesz, że tutaj coś zmienisz tam przerobisz oddasz do krawcowej. Stop, masz przed sobą morze wątpliwości i wystarczy, że naprawdę przemyślisz dany zakup a najlepiej odłożysz wybraną rzecz z powrotem na półkę. Wybieraj rzeczy z głową, tylko to czego naprawdę potrzebujesz. Postaw na minimalizm: odzież kompresyjna, czarna marynarka, biała koszula to naprawdę wystarczy aby stworzyć kilka naprawdę udanych stylizacji. Dodaj do tego sprawdzone obuwie jak klasyczne baletki, para butów sportowych,  kozaki i już wystarczy! Tyle i aż tyle! Więcej nie potrzebujesz, to tylko chwilowe złudzenie, które powinno zniknąć tu i teraz na terenie sklepu.

Wymiana

Masz pewnie grono zaufanych przyjaciółek, jak wiadomo ciuchy szybko się nudzą zorganizuj babskie spotkanie i poproś swoje koleżanki o zabranie rzeczy, ubrań, bibelotów, które już im się zwyczajnie znudziły i można je puścić w tak zwany obieg. Kto wie, może też znajdziesz coś dla siebie, coś co poprawi Ci humor i sprawi, że poczujesz się lepiej. Nie marnuj czasu i pieniędzy na kompulsywne zakupy, planuj oszczędzaj i myśl ekologicznie. Tylko tak zadbamy o dobrą przyszłość dla kolejnych pokoleń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *