W pracy przez większość czasu stoisz i to nawet po kilka godzin. Twoje nogi są opuchnięte i zmęczone? Ten artykuł jest dla Ciebie.

Zmiana pracy

Warto przemyśleć takie rozwiązanie. Praca stojąca przez wiele godzin może prowadzić do poważnych skutków zdrowotnych jak bóle kręgosłupa czy stawów. Jest to praca fizyczna i warto już w młodym wieku pomyśleć nad zmianą. Czasem wydaje nam się, że zmiana jest niemożliwa i już na zawsze utkniemy w słabej firmie bez perspektyw na przyszłość z koniecznością wiecznego stania. Warto trzymać rękę na pulsie i stale przeglądać ogłoszenia, kto wie może trafi się coś dla nas.

Wygodne obuwie

Nie masz perspektyw na rychłą zmianę? Zacznij działać tu i teraz aby poprawić swoją sytuację. Przede wszystkim zrezygnuj z obuwia na wysokim obcasie. W sklepach obuwniczych z pewnością znajdziesz wiele modeli, które będą odpowiednie do Twojego miejsca pracy: baletki, półbuty, tenisówki czy sandały dla Twoich nóg to z pewnością lepsze rozwiązanie niż koturny czy wysokie obcasy.

Bielizna przeciwżylakowa

Masz tendencję do powstawania żylaków? Pomyśl o specjalnej bieliźnie, na przykład pomóc mogą już nawet rajstopy. Sprawdź inne opcje i wybierz coś co sprawdzi się dla Ciebie.

Odpoczynek

Wszystko to na nic jeśli odpowiednio nie zadbasz o swoje nogi. Przede wszystkim postaw na wypoczynek i regenerację. Zaraz po pracy staraj się chwilę poleżeć, ułóż nogi wyżej włącz ulubioną muzykę i ciesz się chwilą. Możesz także wymoczyć nogi w specjalnym naparze z soli z dodatkiem płatków kwiatu. Takie domowe spa z pewnością przyniesie Ci ulgę i ukojenie. Twój komfort zarówno fizyczny to podstawa udanego dnia w pracy.

Aktywność fizyczna

Pamiętaj, że ruch zawsze działa na plus. Im więcej się ruszasz tym więcej kilogramów ubywa z Twojego ciała. Lżejsze ciało oznacza z kolie mniejsze obciążenie dla Twoich nóg, a chyba o to chodzi! Dbaj o siebie, regularnie kontroluj wagę i staraj się jak najwięcej spacerować lub od czasu do czasu pójść na przykład na siłownię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *