Chcesz wrócić do biegania jednak martwi Cię wizja ciągle odnawiających się kontuzji? Ten artykuł jest dla Ciebie.

Odpowiednia nawierzchnia

Większość problemów biegaczy bierze się z nieodpowiedniej nawierzchni do biegania. Chodniki, kostki brukowe, asfalt to wszystko wpływa negatywnie nie tylko bezpośrednio na stopy biegacza, lecz także stawy. W dzisiejszych szybkich czasach nikt nie ma tak dużo czasu, aby kilka razy w tygodniu podjechać za miasto i pobiegać na przykład po ściółce leśnej lub innym miękkim podłożu. Co mają więc zrobić mieszkańcy dużych miast, którzy nie chcą rezygnować ze swojej biegowej pasji? Dobrym rozwiązaniem jest profesjonalna bieżnia, tor na boisku piłkarskim. Niemal na każdym rogu znajdziemy nowoczesne boisko z taką właśnie bieżnią do biegania.

Dobrze dobrane obuwie i akcesoria do biegania

Wybór odpowiednich butów do biegania to podstawa, warto być  czujnym ponieważ często nawet sprzedawcy w sklepach sportowych na pytanie o buty do biegania podają nam parę odpowiednią, ale tylko na siłownię. Najlepiej samemu dokonać wyboru, producenci ułatwiają nam to zadanie dodając informacją running na przykład na brzegu podeszwy. Oprócz butów w powrocie na biegowy tor może pomóc nam też bielizna kompresyjna, która dzięki temu, że ściśle przylega do ciała biegacza ma pozytywny wpływ na ciśnienie krwi co przekłada się na lepsze wyniki.

Strój na miarę  

Warto kupić też odpowiedni strój, który będzie dopasowany do naszego rozmiaru i kształtu ciała. Odzież sportowa jest w dzisiejszych czasach na tyle dobrze zaprojektowana, że może posłużyć nam także poza torem na przykład do sklepu, wyjście do kina czy spotkanie z przyjaciółmi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *