Zdarza Ci się zaplanować czas dla siebie, ale koniec końców
i tak z niego rezygnujesz? Przeczytaj o tym jak być zdrowym egoistą i w końcu wygospodarować czas na własne potrzeby.

Weekend czas start!

Zacznij zmiany od najbliższego weekendu, odstaw pranie, prasowanie i sprzątanie na potem i wyjdź na powietrze. Wybierz się w miejsce, które od dawna  chciałaś odwiedzić, ale zawsze brakowało Ci czasu: targ staroci, mała księgarnia czy spa. To wszystko sprawi, że poczujesz się lepiej i nabierzesz sił do pracy, domowe obowiązki można zawsze przekazać prawda? Po długim tygodniu w pracy nie masz siły nigdzie wychodzić? Nie szkodzi! Zamów pizzę, kup ulubione lody i zrób sobie dyspensę od diety przy ulubionym filmie czy serialu, to ważny czas na wypoczynek i regenerację. Nie zmarnuj go, tylko zajmij się wreszcie sobą. Dodatkowo bolą Cię nogi? Załóż opaski uciskowe na żylaki i niech Ty i Twoje ciało opanuje błogi spokój. Na zdrowie!

Naucz się mówić nie

Ile razy zgodziłeś, zgodziłaś się na coś co było zupełnie nie po Twojej myśli. Ile razy dostosowujesz się do innych? Czas to zmienić! Na kolejną jednostronną propozycję odpowiedz stanowczo: Nie, nie pasuje mi to. Zobaczysz jak Twoje życie się zmieni, nagle zyskasz czas dla siebie. Kibicuj przede wszystkim sobie. Nie warto tracić czas i energię na kogoś, kto i tak nie da o Twoje potrzeby i przecież też nigdy wcześniej tego nie robił. Kiedy zrozumiesz tą prostą zasadę, życie stanie się lepsze. Być może dostrzeżesz w końcu osoby, które są z Tobą zawsze i dobrze Ci życzą.

Zarządzaj czasem

Co prawda dosłownie nie da się tego zrobić, ale zawsze możesz spróbować inaczej rozplanować swój plan zajęć. Brakuje Ci czasu na ćwiczenia? Kup matę i zacznij ćwiczyć podczas oglądania telewizji, zobaczysz jak szybko minie Ci ten czas i połączysz dwa w jednym. Nie marnuj życia, nie rozmieniaj się na przysłowiowe drobne, planuj, realizuj i walcz o swoje marzenia! To jest Twój czas! Zawsze warto postawić na siebie i uparcie dążyć do celu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *